Yeşiloba Mah. 46257 Sok. Oto Sanayi Sit.
L Blok No:8 Seyhan/ADANA

0322 239 81 81 - 0533 698 45 17
sedat@cukurovasogutma.com.tr

Su Soğutmalı Chiller gölge

Su Soğutmalı Chiller

SU SOĞUTMALI CHİLLER

Su soğutmalı chiller grupları kondanser soğutmasını su ile sağlayan cihazlardır. Kondenseri Shell and tube (Kovan tip) veya heat exchanger(plakalı tip) olan cihazlardır. Kondanserin iç hacminin bir kısmında soğutma kulesinden dönen su dolaşır. Diğer kısmında ise kızgın buhar halindeki soğutucu akışkan bulunur.

Soğutucu akışkanın su ile direkt teması olmaksızın ısı transferi yapılarak yoğuşma sağlanır. Isınan su tekrar soğutulması için pompalar yardımıyla su soğutma kulesine yönlendirilir. Bu tip cihazlarda su soğutma kulesine ihtiyaç duyulmaktadır. Kule kullanımı sebebiyle geçiş mevsimlerinde ve düşük dış hava sıcaklıklarında yoğuşma basıncını muhafaza edebilmek için otomasyon sistemlerine’ de ihtiyaç duyulur.

Vermiş olduğumuz kesintisiz ve minimum maliyetli servis çözümlerimizle ihtiyacınız olan teknik desteği vermekteyiz.

BAŞLICA CHİLLER EKİPMANLARI

  • Kompresör:

Tek sistemde 1 kompresörden 8 kompresöre kadar kombine çalışma özelliğine sahiptir. Cihazlarda kapasiteye uygun olarak scroll tip veya yarı hermetik tip soğutma kompresörleri kullanılır.

  • Evaparatör.

Shell and tube veya heat exchanger tiplerinde belirlenerek, minimum boyutta yüksek verimli ısı transferi sağlar. Buharlaştırıcılar uygun koruyucu ekipmanlarla izole edilmiş olmalıdır.

  • Kondanser.

Shell an tube veya heat exchanger tiplerinde belirlenerek, minimum boyutta yüksek verimli ısı transferi sağlar.

  • Güç ve Kontrol Sistemi.

Güç ve Kontrol sistemi cihazın çalışması için gereken elektriksel güç kaynağı ve cihazın çalışması esnasında gerekli olan verileri kontrol eden pano kısmından oluşmaktadır.  Cihazın sağlıklı çalışmasını denetler ve olası arızaları kontrol ederek cihazı güvenle durdurmayı sağlar.

  • Mikroprosör Kontrol Modeli.

Chiller cihazların kontrolü mikroişlemci kontrol modül tarafından kontrol edilir. Mikroişlemci kontroller sistemin arızalarının kolaylıkla görülmesini sağlar. Mikroişlemci kontrol modülün ana fonksiyonları:

1. Su sıcaklığının düzenlemesi ( Pi-kontrol)
2. Kompresör koruması.
3. Kompresörlerin (Dengeli ve sıralı çalıştırılması)
4. Her (1) kompresörün çalışma saatlerini kaydetme.
6. Arıza saatlerini ve arıza sebeplerini kayıt etme özelliği.

 

Çukurova Endüstriyel Soğutma Sistemleri Taahhüt Servis Pazarlama

İletişim