Yeşiloba Mah. 46257 Sok. Oto Sanayi Sit.
L Blok No:8 Seyhan/ADANA

0322 239 81 81 - 0533 698 45 17
sedat@cukurovasogutma.com.tr

Chiller Bakım Onarımı gölge

Chiller Bakım Onarımı

Chiller Bakım Onarımı

Chiller Bakım Onarımı

Chiller gruplarının konfor amaçlı çalışanlarına genel olarak Mart ayında bakım yapılması en uygunudur. Ancak farklı çeşitli durumlarda bakım tarihlerinde değişmeler meydana gelebilir. Chiller grubunun sezon başında ilk olarak devreye alma bakımının yaptırılması gerekir. Daha sonrasında ara bakım ve sezon biterken de sezon kapanış bakımın yapılması büyük bir önem taşıyor ve Böylece herhangi bir sorunun ortaya çıkması engelleniyor. Bu bakımlar en büyük özelliklerinden bir diğeri de genel olarak kullanılan chiller cihazlarında meydana gelebilecek olan en ufak bir arıza ve sorun sistemin diğer parçalarına da ciddi zarar verebilmektedir. Düzenli bakım sayesinde bu sorunlar başlamadan önüne geçilecek ve böylece chillerin çalışması kesintiye uğramadan ve yüksek bedelli servis maliyetleri çıkmadan devam edecektir.

Chiller cihazlarının bakımları yapılırken mutlaka konusunda uzman olan, eğitimli kişi ve servisler ile çalışmak gerekiyor. Çünkü chiller cihazları oldukça hassas cihazlardır. Yapılacak en ufak bir yanlış bile cihazların ciddi zarar görmesine sebebe olacaktır. Bunu engellemek adına bir taraftan kaliteli bir ekibe sahip olan, diğer bir taraftan ise gerekli teknik desteği ile güven sağlayan firmalar ile çalışmak gerekiyor. Bu cihazların yıllık bakımları gerekli ön görülen şekillerde yapıldığı zaman cihazlarda herhangi bir bozulma ya da hasar görme durumu olmayacak ve böylece cihazları kullanan firmalar ekstradan ücretler ödemek zorunda kalmayacaklar ve cihazlarından her zaman istenilen yüksek performansı alabilecekler.

Şimdilerde birçok farklı alanda kullanılan chiller cihazlar, ağırlıklı olarak endüstriyel alanlarda kullanılmaktadır. Soğuk su ihtiyacı duyulan üretim tesislerinde bu cihaz yer alır. Enjeksiyon kalıpları için, işlem yapılan ürünlerin bozulmaması içi soğutulmasında, el sabunu ve kozmetik üretim tesislerinde, ayakkabıların taban imalatlarında, çikolata şeker üretim hatlarında da ağırlıklı olarak chiller sistemine ihtiyaç duyulmakta ve çeşitli markaların istenilen kapasitede cihazları sıklıkla kullanılmaktadır.

Çukurova Endüstriyel Soğutma Sistemleri Taahhüt Servis Pazarlama

İletişim